Náš program

Hospůdka Na Věčnosti
http://www.navecnosti.cz
Velká Mikulášská 11 669 02, Znojmo
So22.6.20242030

Alternative rock

Hospůdka Na Věčnosti
http://www.navecnosti.cz
Velká Mikulášská 11 669 02, Znojmo
18.10.20242030

psychedelic, noise, post-punk

Hospůdka Na Věčnosti
http://www.navecnosti.cz
Velká Mikulášská 11 669 02, Znojmo
St30.10.20242030

bluesrock

Hospůdka Na Věčnosti
http://www.navecnosti.cz
Velká Mikulášská 11 669 02, Znojmo
22.11.20242030

blues, country, klezmer, roots music

Nylon Jail

Pátek 31.3.2023 20:30

Nylon Jail

Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby. V jejich skladbách se mísí řada prvků, které jsou často ve vzájemném protipólu - v podání Nylon Jail se však stávají harmonickou hudbou plnou energie a různorodosti. Ústřední duch Nylon Jail se opírá o atmosféru a osobitost divokého západu do které jsou záměrně přidávány prvky moderní doby. Kapela, ve své tvorbě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné a úspěšně vyvrací mýty žánrového škatulkování. 

Neoficiální vznik Nylon Jail se datuje k roku 2011, kdy se Jiřinovi Jirákovi a Romanovi Vičíkovi zároveň rozpadly předešlé hudební projekty Two Men a Narcotic Fields. Právě s těmito kapelami se tito dva bardi setkávali na stejných pódiích, kde se seznámili aniž by tušili, že spolu někdy prožijí zásadní etapu svého života spojenou společnou kapelou. Po rozpadu těchto zmíněných kapel oslovil Jiřin Romana, aby ho přizval ke spolupráci, avšak v ten čas byl Roman Vičík na Kubě, kde se rozhodl tehdy strávit zbytek svého života a oženit se s tamní tehdejší láskou. Při jeho pobytu však s přáteli natočili několik záběrů v tamním prostředí k použití pro krátký dokument. Na ten popud však byli zadrženi, vyslícháni a nakonec vyhoštěni ze země. Romanovi se tak rozpadl sen o žití na Kubě a
musel opustit svoji ženu včetně toho, že již nebylo možné se navrátit zpět a ani ona přijet do Česka. V tu chvíli se Roman ocitl životně bezprizorní, nevěda co bude dál. Aby rozptýlil tyto pochmurné zážitky ozval se znovu Jiřinovi, že je zpět v Olomouci a rád by začal něco hudebního podnikat. Po několika málo schůzkách začali společně experimentovat nejprve na bázi elektronické hudby, aby vzápětí zjistili, že oba jsou to odchovaní grungeři a bez kytar to nepůjde. Kapela vznikla v roce 2011, kdy se Jiří Jirák a Roman Vičík domluvili na tom, že spolu budou hudebně tvořit. V roce 2012 se odehrál první veřejný koncert v olomouckém Jazz Tibet Clubu a zároveň oficiální vznik.

V roce 2013 kapela vydává první album My Heart Soars Like a Hawk, za kterou získává ocenění objev roku v hudebních cenách Vinyla a je nominována na ceny Anděl.

V ten stejný rok kapela odjíždí na zásadní koncert na kyjevský Maidan, kde podporuje místní obyvatele svým vystopením v boji proti totalitnímu režimu. Nylon Jail tak zažívá svůj doposud největší koncert, kdy hrají pro stotisícový dav lidí.

V roce 2014 Nylon Jail objíždí celou republiku se svým turné včetně několika zahraničních zastávek. Následně vystupují na všech známých velkých hudebních festivalech v Česku od Colour of Ostrava až po Besedu u Bigbítu. V roce 2015 se kapela po vnitřních neshodách rozpadá. V roce 2017 se reinkarnuje a pracuje na druhém albu, které v roce 2018 vychází pod názvem Irreversible Changes. Vydávají jako jedni z prvních kapel v česku album po singlech s videoklipy a následně jedou úspěšné turné po republice.

Ke konci roku 2022 dokončují třetí studiové album a s tím se začíná psát další kapitola kapely. Na albu spolupracují Ondřej Ježek, Roman Vícha, Jakub Vejnar, Tony Dlapa, Tomáš Procházka, Michaela Štaffová (původní sestava NJ), Filip Lorenc, Jan Lauro, Robert Nebřenský a Vojta Procházka.

Událost na sítích: